Kto w tej rundzie strzeli najwięcej bramek ??

Które miejsce zajmiemy na koniec sezonu ?

• autor: Redakcja ! , 2016-05-16 18:40

Olimpia vs. Chemik

2 : 2 ( 1 : 2 )

( K.Szawarniak, M.Sakwiński )

Wczoraj w Grudziądzu w ramach X kolejki rundy rewanżowej Ligi Wojewódzkiej Juniora Starszego podejmowaliśmy miejscową Olimpię. Po bardzo wyrównanym meczu padł remis 2:2.

W drodze do Grudziądza a dokładnie 3 km przed Świeciem bus, którym jechała nasza drużyna uległ zniszczeniu, niestety okazało się że zniszczonego koła nie da się wymienić. Z pomocą przyszli rodzice naszych zawodników, którzy przetransportowali całą drużynę na miejsce spotkania. Mecz przez ten incydent został rozpoczęty z półgodzinnym opóźnieniem.

W końcu po przygodach związanych z podróżą zaczął się mecz. Początek rywalizacji przebiegał głównie w środku pola. Dobrze przesuwające się defensywy obu zespołów uniemożliwiły przemieszczenie piłki pod którąś z bramek. Boisko w Grudziądzu, które jest mniejsze niż nasz obiekt również przeszkadzało w konstruowaniu akcji w ataku pozycyjnym. Dużym zagrożeniem w tych zawodach były stałe fragmenty, po którym pada pierwsza bramka dla naszego zespołu. Piłkę dośrodkowuje Damian Adamski, a Michał Sakwiński odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Po tej bramce grudziądzanie ruszyli do przodu i również po stałym fragmencie gry zdobywają bramkę wyrównującą, która jak twierdzą wszyscy zgromadzeniu kibice została uznana nie słusznie, gdyż zdobywca-Rafał Babul był na pozycji spalonej. Jeszcze przed przerwą obejmujemy prowadzenie, Michał Sakwiński wystawia piłkę na piąty metr Krzysztofowi Szawarniakowi, a ten pewnym strzałem pod poprzeczkę daje nam prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa to kolejne 45 minut wymiany ciosów, pomiędzy obiema drużynami. ale to zespół Olimpii, ponownie po stałym fragmencie gry, wykorzystuje błąd komunikacji naszego bloku defensywnego i strzela bramkę wyrównującą. Nasza drużyna po tej bramce otworzyła się i ruszyła do przodu. Na efekty nie trzeba było długo czekać, Michał Sakwiński po raz kolejny wystawia piłkę Krzysztofowi Szawarniakowi a ten po raz kolejny umieszcza piłkę w siatce, niestety sędzia nie uznał bramki, nie podając nawet zgodnej przyczyny, gdyż sygnalizował on opuszczenie piłki poza boisko, a arbiter liniowy sygnalizował pozycje spaloną. Olimpia ograniczyła się do bardzo groźnych kontr, z których również miała swoje sytuacje bramkowe. Do końca meczu mieliśmy jeszcze kilka groźnych sytuacji, ale strzały Michała Sakwińskiego, Damiana Adamskiego jak i Krzysztofa Szawarniaka nie znalazły drogi do bramki rywali. Remisujemy zatem na bardzo trudnym terenie z zespołem Olimpii wspieranym przez zawodników trenujących na co dzień w 1 ligowym zespole.

Następny mecz nasza drużyna rozegra na własnym obiekcie w niedziele 22 maja o godzinie 18:00 ! Rywalem naszego zespołu będzie Gwiazda Bydgoszcz.