Kto w tej rundzie strzeli najwięcej bramek ??

Które miejsce zajmiemy na koniec sezonu ?

• autor: Redakcja ! , 2016-04-30 18:57

UKS SP Chełmno vs. Chemik

0 : 5 ( 0 : 3 )

(2x D.Adamski, 1x S.Młodzik, W.Majchrzak, M.Płóciennik )

W dniu dzisiejszym w Chełmnie mierzyliśmy się z tamtejszą UKS Szkółką Piłkarską Chełmno. Mecz po bezapelacyjnej przewadze naszego zespołu skończył się zwycięstwem 0:5 !

Pierwsza połowa zaczęła się głównie od walki w środku pola, boisko w Chełmnie, które ma najmniejsze z dopuszczalnych wymiarów, przeszkadzało w konstruowaniu akcji. Gospodarze lepiej weszli w mecz i już na początku po stałym fragmencie mieli doskonałą okazje, lecz gościnnie występujący w dniu dzisiejszym w naszej bramce Oskar Tomas nie dał się pokonać. Ta sytuacja zadziałała pobudzająco na nasz zespół i od razu pojawiły się tego efekty, zgranie głową Szymona Młodzika pozwoliło Damianowi Adamskiemu znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, i strzałem nad bramkarzem dać prowadzenie naszemu zespołowi. 0:1 ! Po tej bramce zdecydowanie ruszyliśmy do przodu, i przycisnęliśmy rywala nie dając mu wyjść z obrębu własnej bramki. Nie musieliśmy długo czekać na drugiego gola, po zgraniu piłki przez Szymona Rutkowskiego, na strzał z dystansu decyduje się Wiktor Majchrzak, i piłka wpada tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką. 0:2! W tym dniu dobrze biliśmy też rzuty rożne i po dośrodkowaniu Mateusza Płóciennika , strzałem głową na prowadzenie 0:3 wyprowadza nas Damian Adamski. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, chociaż każda ze stron miała jeszcze po dwie groźne okazje.

Druga połowa to bezwzględna dominacja naszego zespołu, gdzie chełmianie oddali tylko jeden strzał na bramkę Oskara Tomasa, z którym nie miał większych problemów, a kolejne bramki dla naszego zespołu były już kwestią czasu. Najpierw na raty Szymon Młodzik wraz z Damianem Adamski wykorzystują zamieszanie w polu karnym i mamy 0:4. Po tej bramce zawodnicy UKS-u mocno się wycofali, żeby nie stracić więcej bramek, na tak małym boisku ciężko było znaleźć miejsce, żeby z taką cofniętą chełmińską obroną zdobyć bramkę. Wtedy z pomocą przyszły nam rzuty z autów, które były bardzo dużym zagrożeniem, i po bardzo efektywnym rozegraniu jednego z nich Szymon Rutkowski dorzuca piłkę w pole karne, a Mateusz Płóciennik mocnym strzałem pod poprzeczkę nie daje szans bramkarzowi. 0:5 ! Do końca spotkania mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale Oskarowi Ziemba, Marcinowi Pasera, Oskarowi Igantowskiemu oraz Wiktorowi Majchrzakowi, zabrakło trochę szczęścia w wykończeniu akcji (strzał zza pola karnego tego ostatniego zatrzymał się na poprzeczce).

Wygrywamy zatem w Chełmnie 0:5 ! W tym meczu, na pewno może cieszyć postawa bloku defensywnego, który wziął poprawkę z zeszłego meczu w Chełmnie i nie dał wrzucić sobie bramki z autu!

Następny mecz nasza drużyna rozegra w niedziele (8 maja) o godzinie 13:30 na własnym obiekcie, a rywalem będzie mogileńska Pogoń !