BKS Chemik Bydgoszcz - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • WKS Zawisza II Bydgoszcz - TKP Elana Toruń
  • Gwiazda Bydgoszcz - UKS SP Chełmno
  • Olimpia Grudziądz - KS Pogoń Mogilno
  • BKS CHEMIK BYDGOSZCZ - UKS SMS Włocławek 1:1

SL Salos SzczecinBKS CHEMIK BYDGOSZCZ
SL Salos Szczecin 3:3 BKS CHEMIK BYDGOSZCZ
2016-06-15, 17:00:00
Stadion Tenisowa (Szczecin, Tenisowa 38)
    relacja »
mecz barażowy
oceny zawodników »

WKS Zawisza II Bydgoszcz TKP Elana Toruń
Gwiazda Bydgoszcz UKS SP Chełmno
Olimpia Grudziądz KS Pogoń Mogilno
BKS CHEMIK BYDGOSZCZ 1:1 UKS SMS Włocławek

Kto w tej rundzie strzeli najwięcej bramek ??

Które miejsce zajmiemy na koniec sezonu ?

Dlaczego Polska pilka nozna jest na tak niskim poziomie?

• autor: chemik98trener, 2014-05-06 23:15

~~Należy mieć wizję projektu, nad którym się pracuje. Jasny cel i określone kroki, które należy podjąć kroki, aby ten cel osiągnąć. Mówiąc językiem piłkarskim: przyjęcie stylu gry, wprowadzenie innowacji, otwartość na nowe pomysły, przyjęcie bardziej inteligentnego podejścia do piłki nożnej i rozwój fundamentalny zdolności u najmłodszych. Mam tutaj na myśli przygotowanie młodego człowieka, aby był mistrzem piłki nożnej. Drugim elementem jest wytrwałość w tym, aby wynik był konsekwencją bardzo rzetelnej pracy trenera, zaczynąjac od podstaw. Często się mówiło, że futbol jest naszym wspólnym językiem. I tak właśnie jest, musi być wspólny język, który otworzy drzwi do komunikacji i zrozumienia. W FC Barcelona jest wizja, która jest bardzo zakorzeniona w strukturze tego klubu. Praca, którą wykonują ludzie związani z tym klubem, jest niewidoczna, ale bardzo konsekwentnie wykonywana. Ponad piętnaście lat trwała budowa drużyny, która gra teraz, a na dodatek Hiszpanie nie wygraliby Mistrzostw Świata i Europy, gdyby w ich drużynie nie grali piłkarze FC Barcelony.

. Parę lat temu miałem okazję przyjrzeć się polskiej piłce nożnej od wewnątrz, jako piłkarz i trener.  Uczestniczyłem w kursie trenerskim jednym , potem drugim , . Miałem więc okazję doświadczyć, jak wygląda prowadzenie i przygotowanie młodych trenerów. Silna krytyka ,negatywne nastawienie i bardzo zamknięta na niewygodne dla PZPN dyskusje postawa prowadzących spowodowały, że zrozumiałem, dlaczego piłka nożna w Polsce znajduje się na takim, a nie innym poziomie. Materiały, z których korzystają prowadzący pochodzą z lat 70tych - od tego czasu wiele się zmieniło i piłka nożna dzisiaj wygląda nieco inaczej. Może jest to silne stwierdzenie, ale owe doświadczenia utwierdziły mnie niestety w przekonaniu, iż celem PZPN jest szkolenie słabych jednostek, które będą łatwymi do manipulowania "pionkami". Nie widzę innego wytłumaczenia na tak ubogą edukację ze strony tak wpływowych ludzi sportu. Żyjemy w XXI wieku i musimy być w stanie wysuwać nowe analizy, spełniać potrzeby trenerskie nowej generacji ludzi.  Wszystko przecież zaczyna się od solidnej edukacji i właściwych wzorców. Niestety, wzorce jakie otrzymują młodzi trenerzy w Polsce nie wpływają dobrze na rozwój klubów, co często potwierdzało się w grupach, z którymi miałem okazję współpracować. To właśnie tak silnie krytykowany przez PZPN Leo Beenhakker często powtarzał, że polska piłka nożna jest jak śpiący smok - potrzebuje silnych i mądrych ludzi, którzy obudzą wielki potencjał, który drzemie w polskich piłkarzach.

Podsumowując... Istnieje mnóstwo czynników składających się na różnorodne wyniki w światowej piłce nożnej. Bardzo wiele zależy od mentalności, edukacji i wsparcia, jakie zawodnicy otrzymują od swoich trenerów. Trenerzy i piłkarze są ze sobą silnie związani. Jeżeli więc nie będzie odpowiedniej edukacji dla trenerów, nie będą oni w stanie dobrze trenować zawodników. Dlatego uważam, ze wytrwała praca, mądrzy trenerzy, odpowiednia edukacja i profesjonalizm prowadzą do sukcesu. Trener który nie ma pomysłu  na gre  swojego zespołu nic nie  osiągnie .Przygladam się wielu trenerom jak pracują , jak trenują, i na podstawie tych obserwacji  stwierdzam  , ze wielu z nich  nie ma pojęcia  i się nie  nadaje. Nie nauczają  w treningu pilki nożnej i najgorsze  jest  to, ze potem wymagają tego czego nie potrafią nauczyc

autor: ~Rodzic 2014-05-11 19:13:13

avatar Odważne, ale prawdziwe. Brak wizji gry, brak konsekwencji, nieuctwo - tak wygląda dziś statystyczny trener młodzieży.

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Chemik - Gwiazda
Ładowanie...

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Treningi  grupy Junior Młodszy

wtorek          17:15